در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
*** ضمن خوش آمد گویی به شما دوست عزیز آرزومند شادی و پیروزی های بزرگ برای شما هستیم ***** **** فرصت استثنایی **** *****دوستان عزیز آگهی های ویژه ثبت شده در فصل تابستان مشمول طرح تابستانی با تخفیف 20 درصدی می باشند **** ************دوستان تاپیش کد تخفیف طرح تابستانی 20 می باشد**********هر کاربر مجاز به ثبت 3 آگهی رایگان می باشد. *************** انتخاب شما مایه افتخار ماست****************

تاپیش

نهان نگاری برای امنیت در پایگاه داده : یک بررسی

نهان نگاری برای امنیت در پایگاه داده : یک بررسی

آگهی متنی
  • سرگرمی و فراغت کتاب و مجله
  • قیمت کل : رایگان
  • نوع : درخواستی
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
  •    آذربایجانشرقی تبریز
  • 36 بازدید

****نهان نگاری برای امنیت در پایگاه داده : یک بررسی
چکیده: فناوری نهان نگاری چند رسانه ای دیجیتال در دهه گذشته برای جاسازی اطالعات کپی رایت در اشیاء دیجیتالی مانند عکس ها ، صدا و تصویر پیشنهاد شد . با این حال ، افزایش استفاده از سیستم  های پایگاه داده رابطه ای در بسیاری از برنامه های کاربردی در زندگی واقعی ، نیاز به سیستم های نهان نگاری پایگاه داده برای محافظت از پایگاه داده را ایجاد کرد . در نتیجه ، سیستم نهان نگاری پایگاه داده رابطه ای در حال حاضر به عنوان یک حوزه پژوهشی مرتبط با موضوع حقوقی حفاظت از کپی رایت سیستم های پایگاه داده می باشد . بنابراین ، یک تکامل نهان نگاری با پایگاه داده رابطه ای آغاز شده است . این ها همه با روش اول پیشنهادی در سال 2002 توسط آگراوال و کایرنان برای نهان نگاری در پایگاه داده رابطه ای آغاز شده است . پس از آن بسیاری از روش ها توسط بسیاری از محققان ارائه واجرا شده است . می خواهیم تکامل نهان نگاری پایگاه داده برای امنیت در پایگاه داده را در این مقاله
ببینیم .
 ****ضرورت نهان نگاری پایگاه داده
فناوری نهان نگاری چند رسانه ای دیجیتال در دهه گذشته پیشنهاد شد برای جاسازی اطالعات کپی رایت در وسایل دیجیتالی مانند عکس ها ، صدا و تصویر .
با این حال، افزایش استفاده از سیستم های پایگاه داده رابطه ای در بسیاری از برنامه های کاربردی در زندگی واقعی نیاز روز افزونی برای نهان نگاری سیستم های پایگاه داده ایجاد کرده است .
در نتیجه، سیستم نهان نگاری پایگاه داده رابطه ای در حال حاضر به عنوان یک حوزه پژوهشی ادغام شده است که به موضوع حقوقی حفاظت از کپی رایت از سیستم پایگاه داده می پردازد .
انواع مختلفی از پایگاه داده ها مانند ، پایگاه داده های عددی و طبقه ای وجود دارند . بنابراین روش های بسیاری هستند که برای داده های عددی کار می کنند اما اعمال این روش در پایگاه داده های طبقه ای بسیار سخت تر است . چنانچه اگر ما یک تغییر کوچک در بیت کم ارزش پایگاه داده طبقه ای ایجاد کنیم پس ممکن است کل داده ها بی فایده باشند ، به طوری که ما به توسعه یک روش مناسب برای پایگاه داده نیاز پیدا کنیم .
*****هدف
هدف نهایی از نهان نگاری پایگاه داده توسعه یک نهان نگار قوی و مداوم برای امنیت در پایگاه داده می باشد . بنابراین، در اینجا ما روش های مختلف توسعه یافته توسط بسیاری از نویسندگان را مطالعه کرده ایم و سعی کردیم تا مزایا و معایب همه این موارد را پیدا کنیم . ما در خواهیم یافت که چگونه نهان نگاری در پایگاه داده وابسته کامل می شود . ابتدا از اولین روش پیشنهادی در زمینه نهان نگاری پایگاه داده شروع خواهیم کرد و پس از آن به روش هایی خواهیم پرداخت که بر مبنای تغییرات روش های قبلی پیشنهاد شده اند .
***نهان نگاری
نهان نگاری دیجیتالی فرآیند تعبیه اطالعات به سیگنال دیجیتالی به روشی است که حذف آن دشوار است . که در آن، سیگنال ممکن است صوتی، عکس و یا ویدیو باشد . مثال ، اگر سیگنال کپی شده باشد ، پس اطالعات نیز در کپی انجام می گیرد . سیگنال ممکن است چند نهان نگار مختلف را در زمان واحد در بر داشته باشد .
 عمدتا ، دو نوع نهان نگاری وجود دارد :
1 )نهان نگاری قابل مشاهده : در نهان نگاری قابل مشاهده ، اطالعات موجود در عکس و یا ویدئو قابل مشاهده است . به طور معمول ، اطالعات متن یا لوگو برای شناسایی صاحب رسانه است . هنگامی که یک گوینده تلویزیون آرم خود را به ویدئو منتقل شده می افزاید ، این نیز یک هان نگار قابل مشاهده است .
2 )نهان نگاری نامرئی : در نهان نگاری نامرئی ، اطالعات به عنوان داده های دیجیتالی به منابع صوتی ، عکس و یا ویدئو اضافه می شود ، اما نمی تواند به همان صورت دریافت شود )اگر چه ممکن است تشخیص مخفی بودن بعضی از اطالعات پنهان ممکن باشد( . نهان نگاری پایگاه داده به این صورت دسته بندی می شود .
برخی از برنامه های کاربردی نهان نگاری به شرح زیر است :

سیستم های حفاظت کپی رایت ، که به منظور جلوگیری و یا ممانعت از کپی غیر مجاز رسانه های
دیجیتال تعبیه شده اند .
حاشیه نویسی عکس دیجیتال با اطالعات توصیفی است .
پیگیری منبع (دریافت کنندگان مختلف محتوای نهان نگاری متفاوت دریافت می کنند)

( .مانیتورینگ پخش ) اخبار تلویزیون اغلب شامل ویدیوهای نهان نگاری شده از سازمان های بین المللی(هستند .
ارتباط پنهانی .
تکنیک های نهان نگاری می توانند به روش های مختلف طبقه بندی شوند مانند :
ادامه دارد...

منبع: برگرفته از برترین پایگاه های علمی و پژوهشی بین المللی مانند IEEE ،ScienceDirect ،Elsevier ،Wiley

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان