در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
*** ضمن خوش آمد گویی به شما دوست عزیز آرزومند شادی و پیروزی های بزرگ برای شما هستیم ***** **** فرصت استثنایی **** *****دوستان عزیز آگهی های ویژه ثبت شده در فصل تابستان مشمول طرح تابستانی با تخفیف 20 درصدی می باشند **** ************دوستان تاپیش کد تخفیف طرح تابستانی 20 می باشد**********هر کاربر مجاز به ثبت 3 آگهی رایگان می باشد. *************** انتخاب شما مایه افتخار ماست****************

تاپیش

ماهیت فضای عمومی

ماهیت فضای عمومی

آگهی متنی
  • املاک باغ و زمین
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
  •    آذربایجانشرقی تبریز
  • 48 بازدید

ماهیت فضای عمومی

البته همه بخش های فضای عمومی رو به وخامت نیست و خیلی به خوبی طراحی شده و اداره می شود. با این وجود، اگر یک درک عمومی وجود دارد که 'کیفیت' فضای عمومی رو به وخامت است، پس می توان گفت که آن را مدیون کسانی می دانیم که مسئول حفظ آن برای درک علت این امر و توانایی انجام هرکاری برای این امر هستند. برای مثال، ممکن است، که عدم درک از ماهیت فضای عمومی یک علت ریشه دار در پشت زوال باشد، شاید به این دلیل که تحویل با کیفیت فضا یکی از اهداف مهم بسیاری از ذینفعان کلیدی نیست

به نظر می رسد که به منظور مدیریت موثر تر فضای عمومی ، تمایلی به تقسیم کردن این زمینه به واحدهایی از مسئولیت های کوچکتر وجود دارد، و گاهی اوقات قرارداد به چندین پیمانکاران خصوصی واگذار می شود. این موضوع چندین وظیفه و جامع نگری به مدیریت فضای عمومی دارد که برای مثال، در پوشش نگهبان پارک یا سرپرست و مستغلات خلاصه می شود. به نظر می رسد یک نتیجه از دست دادن افراد کلیدی باشد که مروری کلی بر تمام عناصر فضای عمومی و مدیریت آن می کنند، و فرهنگ تحویل تنها چیزی است که به طور خاص در قرارداد آمده و یا مشخص شده است.

در حال حاضر، عدم درک ارتباط بین اهداف مختلف مدیریت فضای عمومی را می توان از طریق یک مثال ساده نشان داد که در خیابان های مسکونی سراسر انگلستان موثر است. جمع آوری مفید زباله، با تمیز و بهداشتی نگه داشتن خیابان، یک جزء حیاتی و مهم در مدیریت محیط زیست شهری است. به منظور مدیریت موثر تر (و ارزانتر) این فرایند، بسیاری از مقامات محلی به ساکنان خود    دوچرخه ای در نقش سطل داده اند که نه تنها مقادیر قابل توجهی از زباله را به صورت  امن (بنابراین اجتناب از مشکل ریختن زباله در خیابان) نگه می دارد، بلکه اجازه می دهد عملیات پاکسازی زباله شانس کمتری برای آسیب رساندن به خود را داشته باشد. با وجود این مزایا، در برخی از محیط هایی که درِ خانه مستقیم به سمت خیابان باز می شود، اثر جانبی ناخواسته تاثیری منفی بر محیط زیست شهری می گذارد، زمانیکه دوچرخه سطل دار در خیابان در معرض دید قرارمی گیرد، زمانیکه فضای پیاده رو برای بازی کاهش می یابد، و در زمان دسترسی ، به ویژه برای کسانی که معلولیت دارند، در معرض خطر قرار می گیرد

این تصویر نیاز به ملاحظه دقیق تاثیر یک تصمیم سیاسی بر دیگران ، ملاحظه  تاثیر آنها در زمینه های مختلف، و توانایی پیش بینی جایی که در آن درگیری ممکن است رخ دهد را نشان می دهد. به عبارت دیگر، ایجاد ارتباطات.

این تصویر همچنین نیاز به یک آگاهی عمیق از نتایج را نشان می دهد، بهینه سازی که ممکن است به عنوان اولین هدف مدیریت فضای عمومی و مهم دیده شود، اما نیاز به مدیرانی دارد که ارتباط بین پاسخ های سیاسی متفاوت را درک می کنند. متاسفانه، به نظر می رسد که به جای بالا بردن مهارت برای مقابله با چالش ها، روش های مقابله اغلب دیده شده که به سادگی از بدترین اثرات فشار فضای عمومی معاصر جلوگیری می کنند، در حالی که هنوز هم عملکرد را حفظ کرده اند. نتیجه اجتناب ناپذیر، برنامه خام        روش های مبتنی بر استاندارد برای ارائه خدمات است: برنامه ریزی ها و استانداردهای بزرگراه ها،  ویژگی های تصویب جاده، اصول "طراحی جرم" پلیس ، قواعد دسترسی، نشانه گذاری و علامت ایمنی جاده ها، چیدمان خیابان شرکت های بزرگ ، زیرساخت های حمل و نقل عمومی، و غیره، با اندکی درک واقعی از تاثیر کلی همراه است

فرآیند طراحی منجر به مدیریت ؟ برخی استدلال کرده اند که آنچه مورد نیاز است یک رویکرد طراحی منجر به مدیریت فضای عمومی به گونه ای است که پیچیدگی ها کاملا درک شوند. در انگلستان، نیروی کار شهری تحت پوشش دولت (1999) معتقد بود که "بیش از 90 درصد از بافت شهری مان در 30 سال زمان با ما خواهد بود"، و در نتیجه این جایی است که در آن "کیفیت شهری" واقعی به صورت چالش باقی مانده است ، تا اینکه با نسبت بسیار کوچکتر فضاهای به تازگی طراحی شده در هر سال ایجاد شده باشد. با این حال، آنها روش نگرش و احساس امروزه به فضاها و سهولت توانایی مدیریت مربوط به چگونگی طراحی آنها در وهله اول را استدلال کردند. علاوه بر این، چون هر مداخله بعدی در فضا (به دنبال توسعه اولیه آن) بر کیفیت کلی آن تاثیر دارد، اهمیت مهارت های طراحی اساسی باقی می ماند.

این بدان معنا نیست که همه کسانی که در مدیریت فضای عمومی هستند نیاز به طراحان در یک رشته هنری دارند، و برخی استدلال کرده اند که غلو در طراحی فضاها که به ضرر عوامل دیگر است می تواند زمانی که فضای روزمره اغلب ( و کاملا متناسب)  از لحاظ کاربردی پیش پا افتاده و یا درهم و برهم است مشکل ساز باشد ، برای مثال، بازارهای خیابانی (ورپل و ناکس 2007: 3). با این حال، این به آن معنی است، که مداخلات (مهم نیست چقدر کوچک باشند) باید خلاقانه و با حساسیت در نظر گرفته شود، که شامل بالا رفتن وزن و تعادل گزینه ها و آثار در جهت پیدا کردن راه حل  "بهینه" موجود در بین محدودیت های تعیین شده توسط بافت و منابع می باشد. همانطور که مثال دوچرخه سطل دار نشان می دهد (در کنار تصمیمات مدیریت فضای عمومی مهم بی شمار دیگری که هر روز گرفته می شود)، این موضوع اغلب اتفاق نمی افتد.

گروه کارگری مهارت های طراحی شهری (2001)، با تمرکز بر روی موضوع، استدلال کرد که اصلاح این مشکل باید با چهار چیز شروع شود:

* در طرف تقاضا، بیداری منافع مردم در کیفیت فضای عمومی از طریق مشارکت جامعه مناسب و تحریک دخالت مردمی؛

* در سمت عرضه، افزایش پایه مهارت های موجود برای طراحی و تولید مکان بهتر؛

* رسیدن به یک موقعیت که در آن مقامات محلی از آن مهارت ها در اداره توابع خود استفاده می کنند؛

* از بین بردن شکاف بین رشته های مختلف در رابطه با محیط زیست ساخته شده توسط تمرکز بر زمینه های مشترک - عرصه عمومی.

با این حال، با توجه به دامنه و تنوع فعالیت های مورد نیاز برای موفقیت مدیریت فضای عمومی (پایین را ببینید)، ممکن است برای اکثر کسانی که درگیر هستند، همه آنچه که مورد نیاز است یک "آگاهی" از نقش و مسئولیت آنها در فرایند طراحی کلی و پیوسته باشد. برای دیگران، درک کامل تری از کل محیط زیست شهری و همه کمک ها برای نگهداری آن به منظور ایجاد یک چشم انداز، تعریف کردن نقش ها و مسئولیت های خدمات تشکیل دهنده و از بین رفتن درگیری های احتمالی ضروری است.

این به احتمال زیاد نیاز به درک خوبی از ماهیت و پیچیدگی فضای عمومی دارد، که، برای اهداف این کتاب، در قالب سه بعد کلیدی که با هم شخصیت آن را تعریف می کنند (شکل 1.6) مفهوم سازی شده است:

* عناصر کلیدی که فضای عمومی را تشکیل می دهند - به عبارت دیگر، "کیت قطعات '؛

* ویژگی های خاص فضاهای عمومی - 'کیفیت هایی' که فضاهای مختلف را تصاحب می کنند.

* طیف وسیعی از بسترهای اجتماعی / اقتصادی و فیزیکی / فضایی - یا "زمینه برای عمل.

تقسیم بندی مشابهی توسط بل (21 2000) در کار توسعه شاخص ملایمت شهری برای نیوزیلند  استفاده شد که در آن او به طور کارامد بین "ویژگی های ملایمت" ، به نمایندگی از عناصر ملموس و قابل اندازه گیری، و "ارزش های ملایمت "، یا کمتر ملموس توسط درک مردم در مورد این، تمایز ایجاد می کند. در هر مورد، او استدلال می کند، بافت آن بسیار حیاتی است: «همه ما می دانیم ملایمت برای ما به چه معنایی است، اما مفهوم آن برای افراد مختلف بسته به جایی که زندگی می کنند، کار می کنند و بازی می کنند، معانی متفاوتی می تواند داشته باشد. در انگلستان، راهنمایی دولت در طرح نیز تقسیم مشابهی می پذیرد. و همچنین تعریف هفت "هدف طراحی شهری" راهنمایی متمایز بین  "جنبه های فرم توسعه" هشت که اهداف به آن مربوط می شود، و استدلال هایی که به همراه الگودهی در دو مکان مختلف می تواند در درک بافت محلی کمک کند و در نتیجه در طراحی سیاست و راهنمایی مناسب مرتبط با چارچوب برای مناطق مختلف باشد.

منبع: برگرفته از برترین پایگاه های علمی و پژوهشی بین المللی مانند IEEE ،ScienceDirect ،Elsevier ،Wiley

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان